Podmínky použití stránek SAMphotostock.cz

O nás

Majitelem a provozovatelem této stránky je Marek Kopecký - SAMphoto, IČ: 73280046, se sídlem Vigantice 160, 756 61 Rožnov p. R. (dále jen „Samphotostock“). Celý obsah této stránky, který zahrnuje texty, grafiku, fotografie, ilustrace („Obsah“), je ve vlastnictví Samphotostock nebo jejích licenčních dodavatelů a je chráněn autorskými právy. Hlavním účelem a činností fotobanky Samphotostock je provozování archivu fotografií a jejich prodej na základě udělení licence (oprávnění) na jejich použití.

Obchodní značky

"SAMphoto" a "Samphotostock“ atd. jsou obchodními značkami.

Vymezení pojmů

Pojem „Fotografie“ zahrnuje všechny fotografie, snímky, ilustrace, vektorové grafiky nebo jiné materiály chráněné autorskými právy v digitální podobě a jakékoliv textové informace s nimi související (obsahují také legendy a dodatky) obsažené na této stránce, stejně jako fotografie viditelně nebo elektronicky označené ochranným znakem nebo fotografie se sníženým rozlišením („fotografie s vodoznakem“, „náhledové fotografie“). Samphotostock Vám umožňuje vyhledávat, prohlížet a používat fotografie pouze v souladu s níže uvedenými podmínkami a podmínkami uvedenými v příslušné licenční smlouvě.
Pojem „Kredity“ vyjadřuje interní platební jednotku, prostřednictvím které je možné platit za soubory v databázi.

Povolené použití snímků

Máte povolení používat fotografie v souladu s příslušnou licenční smlouvou po zaplacení licenčního poplatku, který se uskutečňuje prostřednictvím nákupu kreditů nebo také samostatně.
Samphotostock Vám umožňuje stahování náhledových snímků s ochranným překryvem na Váš počítač a jejich používání na tvorbu návrhů pro účely prezentace klientům, pro posouzení klientem, posouzení uvnitř společnosti a na testování. Jiný způsob nakládání s náhledovými snímky je možný pouze s písemným souhlasem fotobanky Samphotostock.

Nepovolené použití snímků

Za nepovolené použití snímků je považováno použití, které je v rozporu s příslušnou licenční smlouvou.
Nemáte oprávnění používat fotografie v žádném výsledném produktu distribuovaném v a nebo mimo Vaši společnost nebo na veřejnosti. Také nemáte oprávnění na on-line distribuci nebo další šíření prostřednictvím jiného distribučního systému. Nemáte oprávnění k odstranění nebo porušování ochranných znaků a překryvů, které fotografie obsahují.
Pokud si nejste jisti způsobem použití snímků, prosím, kontaktujte nás.

Platnost kreditů

Předplacené kredity, které momentálně nevyužijete, zůstávají na Vašem účtu do dalšího nákupu kreditů. Platnost kreditů vyprší pouze v případě, že od Vašeho posledního stažení uplynul více než 1 rok.

Reklamace, vrácení platby a výměna snímku

Vrácení platby za fotografii, nebo výměna za jinou fotografii může zákazník požadovat pouze v případě, že danou fotografii nebylo možné stáhnout a provozovatel ji nebyl schopen ani na výzvu zákazníka dodat nebo v případě, že stažená fotografie či vektor má technické závady.

Technické závady fotografie či vektoru jsou posouzeny v reklamačním řízení provozovatelem, a pokud jsou uznány jako opodstatněné, je částka vrácena na účet zákazníka a ten je povinen danou fotografii odstranit a zavázat se, že fotografie nebyla a ani nebude použita.

Požadovat vrácení platby či výměnu za jinou fotografii lze do 7 dnů od stažení fotografie či vektoru a to pouze z výše zmíněných důvodů.

Označení fotografií

V případě použití fotografií v tisku, periodiku, časopise, v internetovém časopise nebo zpravodajství (souhrně editorial použití) je bezpodmínečně nutné označení autoských práv přímo u fotografie nebo na obvyklém místě.
Zejména je nutné označení zdroje fotografií v případě fotografií označených „Pouze po redakční (editorial) použití“ zobrazujících např. celebrity nebo rozpoznatelný majetek bez „Model release“ nebo „Property release“.

Formát označení: ©SAMphotostock.cz / jméno autora

Samphotostock.cz si vyhrazuje právo na změnu těchto podmínek používání bez upozornění.

EET - elektronická evidence tržeb

Podle zákona o evidenci tržeb (112/2016 Sb. ze dne 16. března 2016) je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Po úspěšném provedení online platby kartou je účtenka automaticky vystavena v elektronické podobě a zaslána kupujícímu na registrovanou e-mailovou adresu.

SAMphotostick.cz si vyhrazuje právo na změnu těchto podmínek používání bez upozornění.

Samphotostock 28.2.2017

Lightbox Lightbox

2024 © Samphotostock, všechna práva vyhrazena